WEEKENDOWY OBÓZ TENISOWY DLA DOROSŁYCH – WSPOMINKI

WEEKENDOWY OBÓZ TENISOWY DLA DOROSŁYCH W KOŹLE – WSPOMINKI

Organizacja obozu tenisowego w nowym miejscu zawsze jest trochę stresująca. Szczególnie jak robi się obóz na prawie 40 osób.

Co z tego, że kilka znajomych osób polecało to miejsce – w końcu, dopóki samemu się nie sprawdzi, to nie można mieć 100% pewności 🙂

Z lekkim więc niepokojem zorganizowaliśmy weekendowy obóz tenisowy dla dorosłych w Koźle…

 

Miejsce

Szybko okazało się, że wszystkie obawy były niepotrzebne. Ośrodek Kozioł położony 5 km od Kolna i 170 km od Warszawy jest idealnym miejscem na obóz tenisowy. Przepiękna okolica Puszy Piskiej (zieleń, zieleń, zieleń), spokojnie płynąca rzeka Pisa i absolutna CISZA (z dala od głównej drogi) pozwalają w pełni odpocząć psychicznie i się zrelaksować. Do tego świetna obsługa, pyszne jedzenie i komfortowe pokoje.

Czego chcieć więcej? 😀

 

ośrodek kozioł podczas weekendowego obozu tenisowego

 

Treningi obozowe

A no dobrze by było trochę potrenować 😀 W końcu po to tutaj przyjechaliśmy. W ośrodku są świetnie przygotowane korty tenisowe (2 korty ceglane i 2 korty dywanowe).

Jest to zasługa właściciela ośrodka, który jest certyfikowanym trenerem tenisa i wie, jak przygotowane powinny być korty tenisowe.

Jak zwykle podczas naszych Weekcampów, trenowaliśmy na korcie 2 razy dziennie. Do tego w sobotę wieczorem rozegraliśmy Nocny Turniej Mikstowy. Zwyciężyli Dawid (który to już raz?!) i Marta. Po zaciętym finałowym meczu pokonali Mateusza i Kasię 6/3.

Poziom gry i emocje były takie, że na mecz przybyli lokalni mieszkańcy. A o turnieju rozpisywały się później lokalne dzienniki…😀

Po turnieju deblowym, w ramach dodatkowej atrakcji obozowej na mecz wyszli trenerzy: Maciek i Wojtek. Wynik przemilczmy.

korty hotelu Kozioł

 

Ośrodek posiada też świetne miejsce do odbywania innych aktywności obozowych: jogi, stretchingu i treningów motorycznych.

Część z nich odbyła się na korcie tenisowym, a część na trawce, przy samej rzece. Swoją drogą, rzeka we wrześniu idealnie nadaje się też do regeneracji porteningowej 😀 Zimne kąpiele to coś z czego sportowcy regularnie korzystają po wysiłku.

Okoliczności przyrody motywowały obozowiczów do jeszcze większego wysiłku. Trenerka Nati lubi to!

 

trening motoryczny podczas obozu tenisowego dla dorosłych

 

Wieczory

Obóz w Koźle zbiegł się w czasie z półfinałami i finałami US Open. Piątkowy i sobotni wieczór spędziliśmy więc wspólnie na oglądaniu świetnych pojedynków i podpatrując sztuczki tenisowe wykonywane przez zawodowców.

Sala kominkowa ośrodka idealnie się tego nadaje.

Co więcej, sobotnia kolacja grillowa na długo zostanie w pamięci. Poza pysznych jedzeniem, miejsce posiłku sprawiało, że nie dało się odejść od stołu😀

kolacja grilowa podczas obozu tenisowego

 

Podsumowanie obozu tenisowego

Co tu dużo mówić… Obóz był świetny!

Pobudzające poranne zajęcia jogi, intensywne treningi tenisowe i motoryczne, a także regenerujący stretching po aktywnościach sportowych to przepis na udany czas. Przy takim planie dnia nie dało się nudzić 😀

Na uwagę zasługuje też wzorowa pogoda – 3 dni słońca i temperatury po 22-23 stopnie w ciągu dnia.

Taka pogoda we wrześniu to prawdziwa rzadkość. Ale tak to już jest jak ma się chody w Centrum Ustalania Pogody 😀

I na koniec – obozowicze. Wyjątkowo fajna grupa, ale tak już jakoś jest u nas na obozach 😀 Przyciągamy niesamowitych ludzi!

Dziękujemy i do następnego!

 

ps: obozy tenisowe jakie organizujemy w 2022 roku znajdziesz tutaj-> https://tenniscamps.pl/obozy-tenisowe-2022/

ps2: strona www. hotelu -> https://www.hotelkoziol.com/

 

 

 

Dodaj komentarz